Keresés

CTRL (vagy CMD) + K lenyomásával is megnyithatod.

The Neverhood

The Neverhood | Játékadatlap
Megjelenés:
1996. jún. 14.
Fejlesztő:
The Neverhood, Inc.
Kiadó:
DreamWorks Interactive L.L.C.
Műfaj:
Játékmenet:
Irányítás:
Perspektíva:
Grafikai stílus:
Magyarítás:

A játékhoz még nem készült magyar nyelvű fordítás.

Platform:
N

AG.hu értékelése

Ehhez a játékhoz még nincs tesztünk.

9,2

Értékelés beküldése a The Neverhood című játékhoz

Leírás

A világ egyik leghíresebb kalandjátéka a The Neverhood, amely a szerethető humora, a gyurmás technológiája és a karakterek miatt nagyon hamar kultjátékká vált. Az eredetileg Windows 95-re megjelent alkotást később PlayStation 1-re is kiadták Japánban.

A játékban Klaymant irányítjuk, aki egy szoba közepén tér magához Neverhood különös univerzumában. Nem igazán tudja, hogy hol van, vagy hogy mit kell csinálnia. Az egyes helyszíneken rejtélyes kazettákat talál, amiket később meghallgathat és kiderül belőlük Neverhood története.

A játék nevéhez több érdekesség is fűződik. A kalandra a pénzt Steven Spielberg stúdiója, a DreamWorks Interactive szolgáltatta. A teljes játékhoz kb. 3 tonnányi gyurmát használtak fel. Itt használták először profi környezetben a világ egyik első DSLR fényképezőgépét, a Minolta RD-175-öt.

De akármennyire is lett jó a játék, a kasszáknál hatalmas bukta volt. Mindössze 42 ezer darabot adtak el belőle.

Játékhoz kapcsolódó cikkek

Cikkek

Végigjátszás

The Neverhood

Publikálva:

Szöveges értékelések tőlünk és tőletek

Értékelések

suno

Gyurma-land

Hozzáadva:

8

10-ből 8

Nagyon ötletes , eredeti játék volt, kicsit rövid, de helye van a klasszikusok között. Aki még nem próbálta mindenképp pótolja.( A folyosón sétálós jelenet megvan? asszem kb. 40 képernyőn keresztűl gyalogoltam)

Egyetértek (0) Nem értek egyet (0)
Tomsess

Tomsess

Az örök klasszikus, amit azóta sem sikerült überelni

Hozzáadva:

10

10-ből 10

Nekem a Neverhood volt az első... az első kalandjáték. Amúgy pedig mindmáig az egyik legjobb kalandjáték a világon. Az ötletesen kivitelezett gyurmavilág és a fejtörők szavak nélkül is egy olyan elegyet alkotnak, amelyek képesek beleégni az ember szürkeállományába. Terry S. Taylor zenéje pedig nagyjából olyan a játékvilágban, mint Vangelis Paradicsom meghódítása :) A játék idegesítő részei is felejthetetlenek és az 1-2 technikai hiba ellenére megérdemli a maximum pontozást. Mindenképpen próbáljátok ki!

Egyetértek (0) Nem értek egyet (0)
Tyucsev

Tyucsev

Alapmű

Hozzáadva:

9,5

10-ből 9.5

Valamikor a 2000-es évek elején találkoztam eme gyurmavilággal. Előtte már olvasta róla, ismerősöktől is hallottam felőle. Aztán sikerült megszereznem (akkoriban azért nem ment ez ilyen egyszerűen sem legálisan, sem illegálisan). Hát nem semmi élmény volt :-)

Maga az, hogy a valóságban is gyurmát alkalmaztak, meglátszik a végeredményen-pozitív értelemben. Az egész játékot átszövi a debil humor. Ez a történetben, jelenetekben, zenében egyaránt megjelenik. Emlékezetes számomra a kicsinyítőgép kódjának a kitalálása. Össze-vissza rohangáltam a helyszíneken, mindenbe beleláttam valamit, közben meg szinte az arcomba volt tolva a megoldás :-) A zene tökéletesen passzol a játékhoz, profin elborult. Az OST-t beszerezni is körülményesebb volt, végül egy addig ismeretlen fórumtárs juttatta el nekem személyesen lemezen. Azóta is élvezettel hallgatom.

Alapmű, mindenkinek érdemes kipróbálni, aki érdeklődik a műfaj iránt.

Egyetértek (0) Nem értek egyet (0)