Keresés

CTRL (vagy CMD) + K lenyomásával is megnyithatod.

Elindult az előrendelés a Clair Obscur: Expedition 33-ra, aminek örömére új karakter-trailert kaptunk

A hónap végén veszi kezdetét a festői utazás a gonosz Festőnő ellen

Clair Obscur: Expedition 33 | Elindult az előrendelés a Clair Obscur: Expedition 33-ra, aminek örömére új karakter-trailert kaptunk
Marczali Tamás - az AdventureGames.hu szerkesztője
Publikálva: 2025. április 4. (2 hete 5 napja)
Olvasási idő: 2 perc

Szerintem a veterán ex-ubisoftosokból álló Sandfall első játéka az idei év legvártabb alkotásai közé tartozik, de már csak pár hétig kell tűkön ülnünk, ugyanis már biztos, hogy 24-én megjelenik. Ennek örömére pedig nem csak az előrendelés indult el rá, hanem megismerkedhetünk egy újabb főszerelőjével.

Egy ideje bár bombáznak a fejlesztők minket egy-egy rövidke videóval, amivel a meglepően sok főre rúgó főszereplőgárdáját mutatják be a történetorientált, egészen sajátos stílusú szerepjátéknak. A mostaniban Scielt (Shala Nyxm, aki egy tucatnyi játékban alakít fontosabb mellékszereplőket, de talán ez nevezhető eddig a legnagyobb szerepének) ismerhetjük meg, aki egy alapvetően vidám hölgyemény, és eredetileg tanárnőként dolgozott, azonban történt egy szörnyű tragédia az életében, ami miatt csatlakozik az öngyilkos 33-as Expedícióhoz. Az expedícióhoz, ami a világ létét fenyegető gonosz varázslónő, a Festőnő legyőzésére indul a mágia szaggatta alternatív Európába (amit itt Lumière-nek hívnak, ha jól értelmezem a netes infókat).

A trailer mellett azt is megtudtuk, hogy az Unreal 5 engine-ből megpróbáljak a fejlesztők a lehető legtöbbet kihozni optimalizálás tekintetében, így Pc-n nem csak kismillió grafikai csúszkát tologathatunk majd, hanem kapunk több előre hangolt presetet is. PlayStation 5-ön meg Xbox Series X-en persze lehetőségünk lesz Performance és Quality módok közül választani, ahogyan a PS 5 Pro tulajok is örülhetnek az Enhanced opciónak. Ergó nem csak különösen szép, hanem jól futó játékot köszönthetünk majd benne, ami a zöld oldalon rögtön a megjelenése napján bekerül Game Passba, így akár majd egy mobilról felhőből nyomva is elmerülhettünk a mesés francia világban mondjuk a buszon ücsörögve. 

Adatlap

A Clair Obscur: Expedition 33 című játékot a Sandfall Interactive fejlesztőcsapat készítette, és a Kepler Interactive kiadó adta ki.

Ha további infót, leírást, képeket, vagy videót keresel a játékról, akkor irány a Clair Obscur: Expedition 33 adatlapja.

Hozzászólások

Csak regisztrált felhasználók tudnak hozzászólni.

Írd le a véleményedet a témában!