Keresés

Keress a cikkek, játékok vagy fejlesztők között.

Keresés...

Kezdj el gépelni a kereséshez

ENTER Keresés ESC Bezárás

Chuchel

Chuchel

Mi a véleményed róla röviden?

Megjelenés:
2018. márc. 7.
Fejlesztő:
Kiadó:
Platform:
Perspektíva:
Magyarítás
Nincs magyarítás.
N

Szerkesztői teszt

Nincs értékelés

5,5

Olvasói pont

Belépés

Hogy tetszett a játék?

Értékeld a Chuchel címet!

Leírás

Ebben a Jaromír Plachý által írt és tervezett játékban egy aranyos kis szőrgolyót irányítunk, akit Chuchelnak hívnak. Chuchel nem csak szereti, de egyenes imádja a cseresznyét és nagyon mérges tud lenni, ha valaki megzavarja őt kedvenc gyümölcsének majszolásában. Most azonban nem csak hogy megzavarták, de egy titokzatos gazember el is lopta tőle a cseresznyéjét. Chuchelnek nem marad más választása, mint üldözőbe venni a tolvajt és elmagyarázni a csintalan Chrchelnek, hogy cseresznyét lopni csúnya dolog.

Galéria

Kapcsolódó cikkek

Szöveges értékelések

Tyucsev

Tyucsev

Agymenés

Hozzáadva:

5,5

10-ből 5.5

Imádom az Amanita Design játékait, legfőképp a grafikai megjelenésük miatt. Csak nézni is kellemes őket. Ez elég egyedi megjelenést kölcsönöz nekik. Ez visszaköszön itt is, de kissé puritánabb módon: a képernyőn szereplő dolgok nem olyan részletesek, nincs háttér. Viszont elég “furcsa”. Máshol is poénkodtak rajta, te tényleg olyan,  mintha a rajzoló valamit szívott volna előtte :-)

A játékmenet is viszonylag egyszerű. Képernyőnként haladunk tovább, néhány hosszabb-rövidebb feladat megoldása után.

Szöveg a készítők jó szokásához híven ezúttal sincs benne, így nincs nyelvi akadály.

Nem túl hosszú, pár órán keresztül kergetjük csak hőn áhított cseresznyénket. Annyit elspoilerezek, hogy happy end lesz a vége :-)

El lehet vele szórakozni, de én többet vártam tőle a korábbi játékok miatt. Nem egy Botanicula, vagy Samorost. Az árát is sokallom érte, kb. 4-5 eurót megér számomra.

Nekem így kicsit savanyú a cseresznye.

 

Érdekesség: a Chuchel valamiféle szójáték, mert csehül az összesodort, vizes haj-szőr-koszcsomót, amit pl. a csapból kiszedünk, azt is hasonlóképpen írják. :-) 

Itt van róla a cikk: https://store.steampowered.com/news/app/207690/old_view/1657759404995987393?l=hungarian

Egyetértek (0) Nem értek egyet (0)